Skip to main content

ПРАВОЗАХИСТ

Українському політв’язню Шумкову у російській в’язниці погрожують "ліквідацією", -Денісова

Незаконно засудженому українцю Олександру Шумкову у російській в’язниці продовжують погрожувати "ліквідацією". Про це повідомила  на офіційній сторінці у Facebook Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами,  Олександра систематично поміщають до штрафного ізолятора за надуманими приводами, попри те, що «Тверской областной суд» визнав такі дії незаконними, а під час спілкування звучать погрози, що його можуть позбавити життя в будь-який момент за політичні переконання та національні погляди.

Омбудсмен наголосила, що тривале перебування Шумкова у закритій камері в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 в ШІЗО негативно позначається на його стані здоров’я та є формальним приводом для посилення режиму утримання українського політв’язня.

«Порушені права на життя, гарантоване Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, на належні умови тримання і порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності, визначені положеннями Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН та статтями 115, 117 Кримінально-виконавчого кодексу Російської Федерації», - наголосила Денісова.

Українська омбудсман звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової невідкладно вжити необхідних заходів з метою захисту прав Олександра Шумкова та забезпечити  в’язню належні умови тримання.

Нагадаємо, Олександр Шумков — був охоронцем колишнього лідера “Правого сектору” Дмитра Яроша. Згодом пішов на службу до Збройних Сил України.

17 серпня 2017 року Шумков не повернувся після служби додому, а у вересні його виявили в російському СІЗО. Чоловікові закидали участь у «Правому секторі» – забороненій у Росії організації.

У грудні 2018 року Севський суд Брянської області РФ засудив Олександра Шумкова до 4-ох років колонії загального режиму.

Наразі незаконно засуджений українець відбуває термін у колонії в Тверській області.

 

Join "Magnolia-TV" on Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Саме стільки елітних автомобілів викрали з початку цього року. Загальна сума збитків – понад 48 мільйонів гривень. Усі вони відповідатим...

Насильницькі зникнення в окупованому Криму. Починаючи з 2014 року викрали 44-ох людей. 6-ох знайшли мертвими. А 15 досі перебувають у ро...

Закон про булінг  передбачає відповідальність за цькування у школі, а от довести все це в реальності не так вже й просто. Як за...

Рада посилила кримінальну відповідальність за угон авто, а президент підписав відповідний закон. Тепер замість штрафу крадій може отр...

Дослідники УГСПЛ основну хвилю нападів на активістів  почали фіксувати впродовж 2017-2018 років. Зокрема тоді, найбільше таких ситу...

X