Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Українському політв’язню Шумкову у російській в’язниці погрожують "ліквідацією", -Денісова

Незаконно засудженому українцю Олександру Шумкову у російській в’язниці продовжують погрожувати "ліквідацією". Про це повідомила  на офіційній сторінці у Facebook Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами,  Олександра систематично поміщають до штрафного ізолятора за надуманими приводами, попри те, що «Тверской областной суд» визнав такі дії незаконними, а під час спілкування звучать погрози, що його можуть позбавити життя в будь-який момент за політичні переконання та національні погляди.

Омбудсмен наголосила, що тривале перебування Шумкова у закритій камері в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 в ШІЗО негативно позначається на його стані здоров’я та є формальним приводом для посилення режиму утримання українського політв’язня.

«Порушені права на життя, гарантоване Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, на належні умови тримання і порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності, визначені положеннями Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН та статтями 115, 117 Кримінально-виконавчого кодексу Російської Федерації», - наголосила Денісова.

Українська омбудсман звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової невідкладно вжити необхідних заходів з метою захисту прав Олександра Шумкова та забезпечити  в’язню належні умови тримання.

Нагадаємо, Олександр Шумков — був охоронцем колишнього лідера “Правого сектору” Дмитра Яроша. Згодом пішов на службу до Збройних Сил України.

17 серпня 2017 року Шумков не повернувся після служби додому, а у вересні його виявили в російському СІЗО. Чоловікові закидали участь у «Правому секторі» – забороненій у Росії організації.

У грудні 2018 року Севський суд Брянської області РФ засудив Олександра Шумкова до 4-ох років колонії загального режиму.

Наразі незаконно засуджений українець відбуває термін у колонії в Тверській області.

 

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В Україні запустили освітній серіал з протидії домашньому насильству. В ньому взяли участь поліцейські, а також зірки української е...

Звичайне хуліганство або все ж прояв расизму – поки не ясні причини, з яких чоловік напав на темношкірого хлопця у Дніпрі. В одному з мі...

У Тернпополі група зловмисників заробляла на українцях   з інвалідністю. Вони обіцяли їм житло та харчування. Ті ж у свою черг...

Мінстр юстиції оголосив великий розпродаж в’язниць. Першим на аукціон виставив  приміщення Ірпінського виправного центру на Київщин...

Сергій Стерненко вже не вірить у справедливість Української Феміди - таку заяву він зробив перед засіданням Шевченківського районного су...

X