Skip to main content

ПРАВОЗАХИСТ

Штрафування військових за вогонь без наказу: під час обстрілів команди важко вчасно дочекатися, - Корчинський. ВІДЕО

Ні вогню без наказу. Безглуздою вважає так званий наказ 330 Міноборони, яке планує штрафувати і позбавляти премій українських військових на Донбасі за вогонь у відповідь без наказу своїх командирів, громадський і політичний діяч Дмитро Корчинський.

Таку думку він висловив у ток-шоу «Відкритим текстом» на телеканалі «ЧП.INFO».

За словами діяча, до того ж учасника бойових дій на Донбасі, на лінії розмежування інколи рішення потрібно приймати дуже швидко, тому чекати на наказ командира ніколи.

«Коли відкривається вогонь по наших позиціях, то оцінити в цю секунду ситуацію, чи відповідає вогонь необхідності військовій просто неможливо. Тобто потрібно просто давити ворожий вогонь і все.

«Наказу часто нема можливості дочекатися. Ми ж не знаємо, кого мається на увазі ( у законопроекті – ред) із вище по щаблях командирів, чи штаб ООС має віддати такий наказ. Дуже часто останній рік спостерігаємо ситуацію, коли змушені були командири взводів очікувати наказу штабу ООС на відкриття вогню. Або якщо вони приймали рішення на свій страх і ризик, то за це вони підлягали стягненням і в точи чи іншому вигляді. Тобто така ситуація реально існує», - зазначив Корчинський.

Колишній учасник бойових дій переконаний, що на вогонь бойовиків має бути відповідь.

«Солдат будь-який командир взводу, роти повинен мати можливість вести вогонь, коли він вважає необхідним. Тим паче, що часто відстань між їхніми шанцями і нашими 300-400 м», - сказав Дмитро Корчинський.

У Міністерстві оборони, у свою чергу заявили, що «наказ №330», який, за даними ЗМІ, нібито, вводить штрафи для українських військових за вогонь у відповідь на Донбасі, ще не виданий.

Робота над документом триває. І метою його є мотивувати українських військових.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Join "Magnolia-TV" on Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Вчителі перестануть принижувати учнів, а школярі припинять бити одне одного, - запевняють у Міністерстві внутрішніх справ. Адже за всім,...

В Організації об’єднаних націй стурбовані ситуацією на Донбасі. Адже внаслідок російської агресії там продовжую...

Особливих злочинців утримуватимуть в особливих умовах. У Міністерстві юстиції вирішили створити спеціальну в’язницю для злодіїв в законі...

Правоохоронці, які не захистили учасників гей-прайду в Одесі у серпні 2020-го, жодного покарання не понесли, - стверджує адвокатка Украї...

Порівняно з минулим роком кількість дітей, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах, зросла вдвічі. Це наслідки пандемії covi...

X