Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Штрафування військових за вогонь без наказу: під час обстрілів команди важко вчасно дочекатися, - Корчинський. ВІДЕО

Ні вогню без наказу. Безглуздою вважає так званий наказ 330 Міноборони, яке планує штрафувати і позбавляти премій українських військових на Донбасі за вогонь у відповідь без наказу своїх командирів, громадський і політичний діяч Дмитро Корчинський.

Таку думку він висловив у ток-шоу «Відкритим текстом» на телеканалі «ЧП.INFO».

За словами діяча, до того ж учасника бойових дій на Донбасі, на лінії розмежування інколи рішення потрібно приймати дуже швидко, тому чекати на наказ командира ніколи.

«Коли відкривається вогонь по наших позиціях, то оцінити в цю секунду ситуацію, чи відповідає вогонь необхідності військовій просто неможливо. Тобто потрібно просто давити ворожий вогонь і все.

«Наказу часто нема можливості дочекатися. Ми ж не знаємо, кого мається на увазі ( у законопроекті – ред) із вище по щаблях командирів, чи штаб ООС має віддати такий наказ. Дуже часто останній рік спостерігаємо ситуацію, коли змушені були командири взводів очікувати наказу штабу ООС на відкриття вогню. Або якщо вони приймали рішення на свій страх і ризик, то за це вони підлягали стягненням і в точи чи іншому вигляді. Тобто така ситуація реально існує», - зазначив Корчинський.

Колишній учасник бойових дій переконаний, що на вогонь бойовиків має бути відповідь.

«Солдат будь-який командир взводу, роти повинен мати можливість вести вогонь, коли він вважає необхідним. Тим паче, що часто відстань між їхніми шанцями і нашими 300-400 м», - сказав Дмитро Корчинський.

У Міністерстві оборони, у свою чергу заявили, що «наказ №330», який, за даними ЗМІ, нібито, вводить штрафи для українських військових за вогонь у відповідь на Донбасі, ще не виданий.

Робота над документом триває. І метою його є мотивувати українських військових.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як один з останніх прикладів згадують закриття наказом міністра юстиції урологічного відділення при Бучанській виправній колонії на Київ...

Чорний список Ради національної безпеки та оборони, який неодноразово критикували правозахисники за порушення&n...

Забрали дитину… Життя жінки, яка жила на ВДНГ у гіпсокартонних стінах, м’яко кажучи, нелегке. Сама вона із Харківської області. Переїхал...

Апеляційний суд міста Києва залишив без змін вирок для керівництва однієї з київських шкіл – директора та його заступника звинувачують у...

Народні депутати згадали про реформу СБУ. Законопроєкт, який вони ухвалили у першому читанні ще на початку 2021-го, нарешті підготу...

X