Skip to main content

ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ

Кожна 10-та жінка потерпає від насильства в армії, а говорять про це – одиниці, - «Amnesty International». ВІДЕО

Служба в армії – це давно не лише чоловіча справа, до служіння Батьківщині все більше долучаються жінки. Та окрім обовязку перед державою, частині з них доводиться стикатися ще й дискримінацією і навіть більше – насильством.

Іще 2010 року Науково-дослідний центр гуманітарних проблем ЗСУ підтвердив, що кожна десята жінка стикалася із сексуальним домаганням в армії. А от звертаються по допомогу одиниці.

Це підтвердила зокрема у коментарі «Магнолія-ТВ» виконавча директорка «Amnesty International» в Україні Оксана Покальчук.

«Ми розуміємо, що випадки насильства були, є і, скоріш за все, будуть. Випадків цих не стало більше, ми просто їх бачимо. І це позитивна сторона, що жінки починають захищати свої права, говорити про це». Негативна сторона, це попри те, що жінки проявляють неабияку силу у тому, щоб захищатися свої права, ми бачимо лише тих, хто змогли говорити, а скільки тих, хто нікому не сказали, а скільки тих, хто звільнилися і пішли із Збройних сил. І ЗСУ втратили експертних жінок, які просто пішли, бо не змогли добитися справедливості», - сказала вона.

Нагадаємо, вперше справа про сексуальне домагання в українській армії вийшла на публічну площину 2018 року. Військова Валерія Сікал не побоялася розповісти широкому загалу, що її домагався командир військової частини А-1358 Віктор Іванів.

За заявою Валерії в грудні 2018 року відкрили кримінальну справу, втім вона так і не потрапила до суду, попри те, що всі слідчі дії завершили.

«Дуже шкода, що такі справи не рухаються з місця. Попри формальні заяви від керівництва ЗСУ, ми, насправді, реальних кроків далі не бачимо, ні в суді ні в тій самій прокуратурі», - підкреслила правозахисниця.

Випадків про сексуальні домагання чи дискримінацію жінок у ЗСУ, які набули суспільного розголосу,  зовсім небагато.

Із останніх - Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак доручив провести службову перевірку через скаргу жінки-військовослужбовця Ольги Деркач на керівника військкомату Чернігівщини, який начебто домагався до неї та її колег, коли вони відмовляли йому - почав цькувати жінок. У Генштабі ЗСУ наразі заявили, що розслідування розпочали.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Join "Magnolia-TV" on Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Від початку повномасштабної війни десятки тисячі українців опинилися в полоні. Чимало з них залишаються зниклими безвісти, тобто про їх ...

Станом на вересень 2024-го року до Єдиного реєстру МВС зниклих безвісти за особливих обставин внесено дані про 55 тисяч людей. Серед ни...

Усі, хто пережили російський полон кажуть, згадувати ті страшні події важко, це травмуючий досвід. Але вони обрали не мовчати, аби пр...

Ростислав Пашинський житель міста Буча на Київщині. Коли почалася повномасштабна війна він був у себе вдома і не квапився виїжджати, бо ...

У хаосі війни на початку повномасштабного вторгнення рф у місті Ізюм на Харківщині зникла безвісти 17-річна Настя, яка жила тут зі своїм...

X