Перейти до основного вмісту

ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ

Кожна 10-та жінка потерпає від насильства в армії, а говорять про це – одиниці, - «Amnesty International». ВІДЕО

Служба в армії – це давно не лише чоловіча справа, до служіння Батьківщині все більше долучаються жінки. Та окрім обовязку перед державою, частині з них доводиться стикатися ще й дискримінацією і навіть більше – насильством.

Іще 2010 року Науково-дослідний центр гуманітарних проблем ЗСУ підтвердив, що кожна десята жінка стикалася із сексуальним домаганням в армії. А от звертаються по допомогу одиниці.

Це підтвердила зокрема у коментарі «Магнолія-ТВ» виконавча директорка «Amnesty International» в Україні Оксана Покальчук.

«Ми розуміємо, що випадки насильства були, є і, скоріш за все, будуть. Випадків цих не стало більше, ми просто їх бачимо. І це позитивна сторона, що жінки починають захищати свої права, говорити про це». Негативна сторона, це попри те, що жінки проявляють неабияку силу у тому, щоб захищатися свої права, ми бачимо лише тих, хто змогли говорити, а скільки тих, хто нікому не сказали, а скільки тих, хто звільнилися і пішли із Збройних сил. І ЗСУ втратили експертних жінок, які просто пішли, бо не змогли добитися справедливості», - сказала вона.

Нагадаємо, вперше справа про сексуальне домагання в українській армії вийшла на публічну площину 2018 року. Військова Валерія Сікал не побоялася розповісти широкому загалу, що її домагався командир військової частини А-1358 Віктор Іванів.

За заявою Валерії в грудні 2018 року відкрили кримінальну справу, втім вона так і не потрапила до суду, попри те, що всі слідчі дії завершили.

«Дуже шкода, що такі справи не рухаються з місця. Попри формальні заяви від керівництва ЗСУ, ми, насправді, реальних кроків далі не бачимо, ні в суді ні в тій самій прокуратурі», - підкреслила правозахисниця.

Випадків про сексуальні домагання чи дискримінацію жінок у ЗСУ, які набули суспільного розголосу,  зовсім небагато.

Із останніх - Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак доручив провести службову перевірку через скаргу жінки-військовослужбовця Ольги Деркач на керівника військкомату Чернігівщини, який начебто домагався до неї та її колег, коли вони відмовляли йому - почав цькувати жінок. У Генштабі ЗСУ наразі заявили, що розслідування розпочали.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Пані Ольга жителька села Димер на Київщині. Жінка каже, ще на початку повномасштабної війни, коли її селище було в окупації, російські в...

За офіційними даними, станом на 18 вересня 2024 року було зареєстровано 65 956 військовослужбовців і цивільних осіб як зниклих безвісти ...

Андрій Косило, керівник Центру дослідження міжнародних злочинів Варшавського університету, член правління фонду «Sunflowers» ...

Від початку повномасштабної війни десятки тисячі українців опинилися в полоні. Чимало з них залишаються зниклими безвісти, тобто про їх ...

Станом на вересень 2024-го року до Єдиного реєстру МВС зниклих безвісти за особливих обставин внесено дані про 55 тисяч людей. Серед ни...

X