Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Кожна 10-та жінка потерпає від насильства в армії, а говорять про це – одиниці, - «Amnesty International». ВІДЕО

Служба в армії – це давно не лише чоловіча справа, до служіння Батьківщині все більше долучаються жінки. Та окрім обовязку перед державою, частині з них доводиться стикатися ще й дискримінацією і навіть більше – насильством.

Іще 2010 року Науково-дослідний центр гуманітарних проблем ЗСУ підтвердив, що кожна десята жінка стикалася із сексуальним домаганням в армії. А от звертаються по допомогу одиниці.

Це підтвердила зокрема у коментарі «Магнолія-ТВ» виконавча директорка «Amnesty International» в Україні Оксана Покальчук.

«Ми розуміємо, що випадки насильства були, є і, скоріш за все, будуть. Випадків цих не стало більше, ми просто їх бачимо. І це позитивна сторона, що жінки починають захищати свої права, говорити про це». Негативна сторона, це попри те, що жінки проявляють неабияку силу у тому, щоб захищатися свої права, ми бачимо лише тих, хто змогли говорити, а скільки тих, хто нікому не сказали, а скільки тих, хто звільнилися і пішли із Збройних сил. І ЗСУ втратили експертних жінок, які просто пішли, бо не змогли добитися справедливості», - сказала вона.

Нагадаємо, вперше справа про сексуальне домагання в українській армії вийшла на публічну площину 2018 року. Військова Валерія Сікал не побоялася розповісти широкому загалу, що її домагався командир військової частини А-1358 Віктор Іванів.

За заявою Валерії в грудні 2018 року відкрили кримінальну справу, втім вона так і не потрапила до суду, попри те, що всі слідчі дії завершили.

«Дуже шкода, що такі справи не рухаються з місця. Попри формальні заяви від керівництва ЗСУ, ми, насправді, реальних кроків далі не бачимо, ні в суді ні в тій самій прокуратурі», - підкреслила правозахисниця.

Випадків про сексуальні домагання чи дискримінацію жінок у ЗСУ, які набули суспільного розголосу,  зовсім небагато.

Із останніх - Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак доручив провести службову перевірку через скаргу жінки-військовослужбовця Ольги Деркач на керівника військкомату Чернігівщини, який начебто домагався до неї та її колег, коли вони відмовляли йому - почав цькувати жінок. У Генштабі ЗСУ наразі заявили, що розслідування розпочали.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Інцидент, який стався у сьомому класі однієї з київських шкіл, змусив батьків засумніватися у тому, що учень завжди правий. Йдеться про ...

Шість років тюрми за канабіс отримав 16-річний школяр на Волині. Обвинувачення ґрунтувалося на показаннях двох дівчат, які домовлялися з...

В Україні не вщухають мовні скандали через закон, який зобов’язав сферу обслуговування розмовляти українською. При цьому російськомовні ...

Не лише ділом, а й словом. За непокору поліції хочуть посилити покарання. Відтепер не лише за фізичний спротив, а й словесний. Відпо...

Правозахисники закликають поліцію розпочати кримінальне провадження проти місцевих прокурорів. А все через смерть тяжкохворого в’язня у ...

X