Skip to main content

ЗЛОЧИНИ

Голові КСУ Тупицькому ДБР повідомило про підозру

Голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому слідчі ДБР повідомили про підозру.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Його підозрюють у наданні завідомо неправдивих свідчень, поєднаних зі створенням доказів захисту, та підкупі свідка з метою відмови від надання показів.

"Нехтуючи вимогами Конституції та положеннями Кримінального процесуального кодексу України, діючи з метою перешкоджання встановленню істини у кримінальному провадженні, у якому він є підозрюваним, цей суддя продовжує прибувати на робоче місце, перешкоджати установленню істини у справі, наданню його підлеглими документів на запити органу досудового розслідування та явці осіб за повістками слідчого", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у ДБР, голова КСУ після повідомлення про підозру імітує її невручення та ненабуття статусу підозрюваного, відвідуючи робоче місце.

"Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для голови Суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні", – додали у бюро.

Раніше у КСУ повідомили, що працівники Управління державної охорони не допустили відстороненого голову Конституційного суду Олександра Тупицького до приміщення суду та робочого кабінету.

У КСУ зазначали, що хоч Тупицького і відсторонено від посади судді Конституційного Суду, але він має виконувати керівництво судом.

Нагадаємо, 28 грудня 2020 року Тупицький мав з'явитися в Офіс генпрокурора України для вручення підозри. Проте він повідомив, що не може прибути за сімейними обставинами, але не надав документів про поважність причин неявки. Повідомлення про підозру Тупицькому надіслали поштою.

При цьому  Офіс генпрокурора подав президенту клопотання про відсторонення Тупицького з посади судді КС строком на два місяці, а 29 грудня глава держави підписав відповідний указ.

30 грудня КСУ опублікував заяву, в якій підкреслив, що не усуватиме Тупицького з посади, незважаючи на відповідний указ Зеленського, бо документ не відповідає Конституції, яка  не дає президенту права відстороняти суддів КСУ. До того ж Конституція взагалі не передбачає можливості відсторонення судді КСУ від посади, вважають у суді.

Натомість представник президента у КСУ Федір Веніславський вважає, що президент має право відсторонити Тупицького. Він говорив, що такі повноваження глави держави передбачені Кримінальним процесуальним кодексом.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Join "Magnolia-TV" on Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Від початку доби ворог продовжує наступальні дії, кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 132.  Найбільш активний...

Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти у кримінальних провадженнях стосовно трьох лікарів та ...

За процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури громадянину повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умова...

Викрили махінації з гуманітарною допомогою слідчі слідчого управління Головного управління Нацполіції в Чернігівській області під процес...

До відділення № 1 Кременчуцького районного управління поліції надійшло повідомлення про бійку між чоловіками у Крюківському районі міста...

X