Перейти до основного вмісту

ЗЛОЧИНИ

Голові КСУ Тупицькому ДБР повідомило про підозру

Голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому слідчі ДБР повідомили про підозру.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Його підозрюють у наданні завідомо неправдивих свідчень, поєднаних зі створенням доказів захисту, та підкупі свідка з метою відмови від надання показів.

"Нехтуючи вимогами Конституції та положеннями Кримінального процесуального кодексу України, діючи з метою перешкоджання встановленню істини у кримінальному провадженні, у якому він є підозрюваним, цей суддя продовжує прибувати на робоче місце, перешкоджати установленню істини у справі, наданню його підлеглими документів на запити органу досудового розслідування та явці осіб за повістками слідчого", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у ДБР, голова КСУ після повідомлення про підозру імітує її невручення та ненабуття статусу підозрюваного, відвідуючи робоче місце.

"Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для голови Суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні", – додали у бюро.

Раніше у КСУ повідомили, що працівники Управління державної охорони не допустили відстороненого голову Конституційного суду Олександра Тупицького до приміщення суду та робочого кабінету.

У КСУ зазначали, що хоч Тупицького і відсторонено від посади судді Конституційного Суду, але він має виконувати керівництво судом.

Нагадаємо, 28 грудня 2020 року Тупицький мав з'явитися в Офіс генпрокурора України для вручення підозри. Проте він повідомив, що не може прибути за сімейними обставинами, але не надав документів про поважність причин неявки. Повідомлення про підозру Тупицькому надіслали поштою.

При цьому  Офіс генпрокурора подав президенту клопотання про відсторонення Тупицького з посади судді КС строком на два місяці, а 29 грудня глава держави підписав відповідний указ.

30 грудня КСУ опублікував заяву, в якій підкреслив, що не усуватиме Тупицького з посади, незважаючи на відповідний указ Зеленського, бо документ не відповідає Конституції, яка  не дає президенту права відстороняти суддів КСУ. До того ж Конституція взагалі не передбачає можливості відсторонення судді КСУ від посади, вважають у суді.

Натомість представник президента у КСУ Федір Веніславський вважає, що президент має право відсторонити Тупицького. Він говорив, що такі повноваження глави держави передбачені Кримінальним процесуальним кодексом.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Дві школярки на Полтавщині намагалися порізати собі вени. Сталося все напередодні в одному із сіл поблизу Миргорода. Про це повідомля...

Восьмеро дилерів розповсюджували на території області канабіс, метадон, амфетамін та нарковмісні пігулки. У результаті санкціонованих об...

Вранці 25 лютого син прийшов до батьків додому та виявив непритомну матір і 76-річного мертвого батька. Чоловік повідомив про злочин до ...

Розбійний напад стався близько 15:30 по вул. Електрометалургів, що у місті Нікополі. Перебуваючи на зупинці громадського транспорту злов...

На оперативну лінію 102 надійшло повідомлення від медиків про чоловіка, доставленого в один із львівських медичних закладів з діагнозом,...

X