Skip to main content

ПРАВОЗАХИСТ

Українця зацькували у російській тюрмі за прийняття ісламу, Денісова звернулася до Москалькової

У російській тюрмі систематично цькують незаконно засудженого українця, який прийняв іслам.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмина Денісова у своєму телеграм-каналі.

За її словами, йдеться про громадянина України Геннадія Лимешка, який відбуває покарання в російськії колонії у Ставропольскому краї. Він піддається систематичним цькуванням з боку працівників установи.

"Як стало відомо, оперативні працівники колонії чинять на Геннадія психологічний тиск через те, що він прийняв іслам. З їхнього боку лунають погрози, що після відбування терміну ув’язнення, Геннадія відправлять воювати до Сирії, оскільки він, нібито «підтримує тероризм та ІДІЛ». Також працівники колонії безпідставно забирають у нього дозволені речі та одяг", - зазначила омбудсман.

Вона наголосила, що таке упереджене ставлення та знущання з боку співробітників колонії призводить до погіршення психоемоційного стану українця, а також суперечить гарантованим міжнародним стандартам поводження із засудженими особами, що утримуються в місцях позбавлення волі.

Денісова звернулась з цього приводу до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, аби вжили відповідних заходів для відновлення прав українського громадянина.

Нагадаємо, Лимешка було затримано в серпні 2017 року. Федеральна служба безпеки РФ заявила, що його затримали під час спроби пошкодити лінію електропередачі Судак - Новий Світ. У повідомленні ФСБ його називають "агентом СБУ, відправленим у Крим для здійснення диверсійних актів". В СБУ назвали затримання Лимешка провокацією і заявили, що такі фейкові новини потрібні російським спецслужбам для залякування населення півострова.

У травні 2018 року Лимешка було засуджено до восьми років ув'язнення за нібито незаконне виготовлення та зберігання вибухових речовин.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Join "Magnolia-TV" on Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як один з останніх прикладів згадують закриття наказом міністра юстиції урологічного відділення при Бучанській виправній колонії на Київ...

Чорний список Ради національної безпеки та оборони, який неодноразово критикували правозахисники за порушення&n...

Забрали дитину… Життя жінки, яка жила на ВДНГ у гіпсокартонних стінах, м’яко кажучи, нелегке. Сама вона із Харківської області. Переїхал...

Апеляційний суд міста Києва залишив без змін вирок для керівництва однієї з київських шкіл – директора та його заступника звинувачують у...

Народні депутати згадали про реформу СБУ. Законопроєкт, який вони ухвалили у першому читанні ще на початку 2021-го, нарешті підготу...

X