Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Українця зацькували у російській тюрмі за прийняття ісламу, Денісова звернулася до Москалькової

У російській тюрмі систематично цькують незаконно засудженого українця, який прийняв іслам.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмина Денісова у своєму телеграм-каналі.

За її словами, йдеться про громадянина України Геннадія Лимешка, який відбуває покарання в російськії колонії у Ставропольскому краї. Він піддається систематичним цькуванням з боку працівників установи.

"Як стало відомо, оперативні працівники колонії чинять на Геннадія психологічний тиск через те, що він прийняв іслам. З їхнього боку лунають погрози, що після відбування терміну ув’язнення, Геннадія відправлять воювати до Сирії, оскільки він, нібито «підтримує тероризм та ІДІЛ». Також працівники колонії безпідставно забирають у нього дозволені речі та одяг", - зазначила омбудсман.

Вона наголосила, що таке упереджене ставлення та знущання з боку співробітників колонії призводить до погіршення психоемоційного стану українця, а також суперечить гарантованим міжнародним стандартам поводження із засудженими особами, що утримуються в місцях позбавлення волі.

Денісова звернулась з цього приводу до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, аби вжили відповідних заходів для відновлення прав українського громадянина.

Нагадаємо, Лимешка було затримано в серпні 2017 року. Федеральна служба безпеки РФ заявила, що його затримали під час спроби пошкодити лінію електропередачі Судак - Новий Світ. У повідомленні ФСБ його називають "агентом СБУ, відправленим у Крим для здійснення диверсійних актів". В СБУ назвали затримання Лимешка провокацією і заявили, що такі фейкові новини потрібні російським спецслужбам для залякування населення півострова.

У травні 2018 року Лимешка було засуджено до восьми років ув'язнення за нібито незаконне виготовлення та зберігання вибухових речовин.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правозахисники просять українців із розумінням поставитись до жителів ОРДЛО, які покинули Донбас. Кажуть, вони ...

Найбільше про ці всі порушення знають правозахисники, які з моніторинговими візитами відвідують колонії по Україні. Черговою стала 45 ви...

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про амністію.  Таке рішення правозахисники вважають історичним. Адже вос...

В 2016 році в Україні на почалася реформа пенітенціарної системи. Зокрема зміни мали торкнутися медичного забезпечення у тюрмах. Покраще...

Міністр внутрішніх справ записав заспокійливе відео у зв’язку із загрозою повномасштабного вторгнення з боку Росії. Денис Монастирський ...

X