Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Денісова закликала ООН перевірити дотримання Росією прав кримських татар, затриманих у Бахчисараї. ВІДЕО

На фото затримані: Сейтумер Сейтумеров, Осман Сейтумеров, Рустем Сейтумеров, Амет Сулейманов

Для перегляду відео натисніть на зображення

Для перегляду відео натисніть на зображення

Омбудсмен України Людмила Денісова закликала моніторингову місію ООН здійснити виїзд на територію анексованого Криму, де 11 березня силовики провели масові обшуки і затримання кримських татар. Про це Денісова написала у своєму Facebook.

За її словами, місія ООН повинна перевірити дотримання прав і умови утримання українських політв'язнів.

"Закликають представників моніторингової місії ООН з прав людини здійснити виїзд на територію тимчасово окупованого Криму, щоб перевірити дотримання прав і умови утримання незаконно затриманих громадян України", - написала Денісова.

За її словами, під час обшуку незаконно затриманому тяжкохворому Амету Сулейманову та Рустему Сейтмеметову силовики підкинули «заборонені» книги. Крім того, у будинку Айдера Сулейманова слідчі дії проходили без його присутності. Наразі, до всіх затриманих не допускають адвокатів.

«Наголошую, що безпідставні слідчі дії проводяться з порушенням прав і свобод людини і громадянина. Зокрема, порушено право на захист, на недоторканість житла та приватність», - написала омбудсман.

Денісова наголосила, що переслідування кримських татар окупантами відбувається на релігійному підґрунті.

«Своїми незаконними діями ФСБ РФ порушили національне законодавство України, зокрема статті 30, 31, 32 Конституції України, а також статті 5, 8, 9 та 13 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод», - зазначила вона.

Також омбудсман звернулася до уповноваженого з прав людини Російської Федерації Тетяні Москальковой "перевірити підстави затримання громадян України, а також забезпечити право на захист та справедливий суд".

Нагадаємо, 11 березня в Бахчисараї  у Криму російські силовики провели обшуки у семи кримських татар. Внаслідок обшуків були затримані 4-ро кримських татар за підозрою в організації діяльності терористичної організації й участь в її діяльності".

ФСБ РФ затримали журналіста телеканалу ATR Сейтумера Сейтумерова, журналіста ініціативи "Кримська солідарність" Амета Сулейманова, Османа Сейтумерова та Рустема Сейтмеметова. Всім затриманим інкримінують статтю 205.5 Кримінального кодексу Росії, а саме участь у "Хізб ут-Тахрір".

Всього у 2019 році російські силовики здійснили в окупованому Криму 80 обшуків, 126 затримань та 282 арешти. Зокрема, 62 обшуки силовики провели в будинках кримських татар.

 

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Крим

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почесного патріарха Православної церкви України звинувачують у дискримінації. Громадська організація "Інсайт", подає до суду на Філарета...

Правозахисники вимагають від української влади звільнити віл-позитивних ув’язнених та тих, що страждають на туберкульоз та гепатит....

Муніципали контролюватимуть дотримання карантину в українських містах. На час пандемії коронавірусу спільно з поліцейськими представники...

Мітинг під час карантину, але з дотриманням правил. Під офісом президента зібралося троє жінок. Усі вони родичі полонених на окупованому...

Українська омбудсман Людмила Денісова звернулась до російської колеги  Тетяни Москалькової щодо обстеження і тестування на коронаві...

X