Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Українська омбудсман вимагає від Росії перевірити українських в’язнів на коронавірус

Українська омбудсман Людмила Денісова звернулась до російської колеги  Тетяни Москалькової щодо обстеження і тестування на коронавірус українських ув'язнених в РФ та окупованому Криму.

Про це вона повідомила у Facebook.

За словами Денісової,  більшість з п'яти тисяч громадян України, які перебувають у пенітенціарних установах РФ та тимчасово окупованого Кримського півострова, не отримують належної медичної допомоги попри те, що входять до групи особливо не захищених від зараження коронавірусною інфекцією.

Омбудсман зауважила, що отримує звернення ув'язнених громадян України.

 "Наші співгромадяни скаржаться на неналежні умови тримання та ненадання відповідної медичної допомоги, що неприпустимо в умовах оголошеної пандемії коронавірусної інфекції Covid-19, адже пенітенціарні установи вважаються підсилювачами поширення інфекційних захворювань і є місцями з високим ризиком заражень", - наголосила вона.

Уповноважена з прав людини звернулась до російської колеги Тетяни Москалькової провести українським увязненим кваліфіковане обстеження з обов'язковим тестуванням на коронавірус, за результатами якого надати необхідну медичну допомогу відповідно до наявних діагнозів.

«Також вимагаю забезпечити належні умови утримання в місцях несвободи, щоб не допустити поширення і подальше інфікування утримуваних осіб", - наголосила Денісова.

Український омбудсман також закликала представників міжнародної спільноти взяти на контроль ситуацію щодо забезпечення Росією прав громадян України на життя та здоров’я в умовах місць несвободи, "аби не допустити фатальних наслідків для їх життя".

 

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Те, що Управління держохорони взяло на себе відповідальність за ситуацію та не стало покривати свого співробітника –...

У Міністерстві інфраструктури хочуть повернути обов’язковий технічний огляд для приватних автомобілів і готують відповідний законопроєкт...

Менше ніж за 20 хвилин після звернення оперативники поліції Мукачева розшукали викрадений у мукачівця скутер та зловмисника, причетного ...

А для України бодай якийсь важіль потрібен, адже за даними правозахисників рівень судових помилок залишається стабільно високим, а випра...

Мілітаризація дітей у Криму продовжується. І на це, іде багато грошей. Вкладаються у це різні люди, зокрема, правозахисники дізнались пр...

X