Не радіоактивний, але небезпечний: окрім Києва в диму потонули Дніпро, Житомир та Запоріжжя. ФОТО
Україна потонула у підозрілому смозі. Окрім задимлення в Києві, аналогічний природний катаклізм зафіксували й в інших українських містах, зокрема у Дніпрі та Запоріжжі. При цьому в деяких з них є перевищення концентрації пилу в повітрі.
В Запоріжжі до місцевого обласного лабораторного центру МОЗ України через задимлення звернулися понад 150 осіб.
"Перші результати досліджень атмосферного повітря свідчать про перевищення у 2,9 раза граничнодопустимої концентрації вмісту сірковуглецю в атмосферному повітрі", – заявили в Запорізькому обласному лабораторному центрі.
В Запорізькій ОДА відзначили, що на даний час на території області надзвичайних ситуацій, які могли б призвести до задимленості атмосферного повітря такого масштабу, не зареєстровано.
У Житомирі у повітрі зафіксували перевищення вмісту діоксиду азоту та сірчистого ангідриду, що пов’язують із викидами автомобільного транспорту.
Про це інформує Житомирський обласний лабораторний центр у Facebook.
«Відповідно до отриманих результатів встановлено перевищення вмісту діоксиду азоту та сірчистого ангідриду в моніторингових точках на вул. Покровській та Майдані Соборному. Вказані перевищення, найімовірніше, мають місце внаслідок надмірних викидів автомобільним транспортом і зазвичай є складовими його продуктів згоряння», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що дослідження атмосферного повітря здійснювалося 17 квітня у чотирьох різних пунктах по місту.
Проблеми з повітрям виявили і в Дніпрі. В обласному гідрометеорологічному центрі підтвердили, що рівень забруднення повітря дрібнодисперсним пилом перевищує норму. Це може бути викликано сухою погодою і сильним вітром, пише vgorode.
В Дніпропетровській ОДА теж заперечили, що задимлення пов'язано з пожежами в Зоні відчуження, а викликано особливими погодними умовами. По можливості, жителям міста слід залишатися вдома і не відкривати вікна. Про це заявив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.
Начальник інспекції з благоустрою Руслан Мороз повідомив, що в місті джерела забруднення повітря відсутні. Однак в ДСНС Дніпропетровської області повідомили про виникнення більш десятка пожеж на території області, що могло викликати задимлення повітря.
В Українському гідрометцентрі навпаки, вважають, що задимлення в містах в центральній Україні може бути пов'язане ж пожежею в Чорнобильській зоні та задимленням у Києві.
За даними сайту IQAir, у Києві станом на 18:00 17 квітня ситуація покращилася і дим почав розсіюватися, але середній рівень забруднення повітря становить 130 AQI США. Це майже в три рази перевищує допустиму безпечну норму в 50 AQI США.
Найбільше забруднення спостерігається на вулиці Тростянецькій в Дарницькому районі. Там індекс якості повітря становить 143 AQI США (шкідливо для вразливих груп). Сильне забруднення спостерігалося також на вулиці Січових стрільців у Шевченківському районі, в Оболонському районі - в районі Осокорків і на проспекті Науки.
Сервіс рекомендує киянам не займатися спортом на вулиці, одягати захисні маски, не відкривати вікна, а також користуватися очисниками повітря.
Зазначається, що якість повітря нормалізується до суботи, 18 квітня.
МОЗ,у свою чергу зазначає, що густий смог, який накрив з 16-го квітня Київ, хоч не радіоактивний, проте становить загрозу для здоров’я жителів міста.
«Цей дим може спричинити головний біль, кашель, проблеми з диханням, подразнення очей, запалення слизової оболонки носа і гортані, а також низку захворювань і алергій… У разі появи симптомів отруєння продуктами горіння негайно зверніться до лікаря», — закликали у МОЗ.
Медики рекомендують якомога більше часу проводити вдома, пити 2-3 літри води на добу, не відчиняти вікон та проводити вологе прибирання.
Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!