Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Медійники та правозахисники закликали президента та МВС відреагувати на напад на журналіста «Громадського»

Медійники, правозахисники та активісти вимагають звіту щодо чесного та незалежного розслідування нападу на журналіста hromadske Богдана Кутєпова з боку правоохоронних органів, а також реакції президента Володимира Зеленського та голови Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова.

Відповідну заяву оприлюднили на сайті hromadske.

«Ми вважаємо неприпустимим перешкоджання діяльності журналістам, які чесно та об’єктивно виконують свою роботу. У країні, де за 3 місяці скоюють щонайменше 15 нападів на журналістів, а серед нападників є ті, хто має захищати життя і безпеку держави, немає місця вільній, чесній та неупередженій інформації»,- йдеться у заяві.

Журналісти та активісти переконані: якщо влада не реагуватиме належним чином на такі випадки насильства, а нападники не понесуть справедливого та невідворотного покарання, то в Україні не можна буде досягти свободи ЗМІ та плюралізму думок.

У заяві нагадали, що це вже не перший напад поліції на журналістів hromadske.

У 2017-му правоохоронці побили Дмитра Реплянчука. За два роки слідства ця справа так і не зрушила з місця. Винні не були покарані, а Нацспілка журналістів визнала, що справу відверто саботують.

Крім того, досі залишається нерозкритим убивство журналіста Павла Шеремета, яке влада називала «справою честі».

«Саме тому ми вимагаємо: звіту щодо чесного та незалежного розслідування цього нападу з боку правоохоронних органів;  невідкладної реакції голови Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова, а також президента Володимира Зеленського», - додали в заяві.

Нагадаємо, поліція 29 квітня побила та зламала техніку журналіста hromadske Богдана Кутєпова, який вів прямий ефір під Кабінетом Міністрів.

 Журналіст разом зі співведучим Нікітою Мекензіним з Маріїнського парку висвітлював акцію протесту підприємців, які виступали проти затверджених обмежень під час карантину.

До журналістів підійшли патрульні підрозділу тактико-оперативного реагування, які сказали їм залишити «зелену зону» Маріїнського парку. Після цього, на журналістів напали, й виштовхнути їх з того місця та зламали стабілізатор.

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Рада Церков закликає Верховну Раду налагодити спілкування влади з релігійною спільнотою і  хоче обговорити «найбільш резонансні зак...

Підтвердилася інформація про сьомого затриманого кримського татарина на території тимчасово окупованого Криму в місті Алушта – Зекір'я М...

Війни через новобудову спалахнули у Дніпровському районі столиці. Мешканці столичних багатоповерхівок, які живуть поблизу бульвару Перов...

Обшуки провели сьогодні російські силовики в оселях кримських татар. Вони розпочалися посеред ночі і пройшли за низкою адрес у кількох р...

Касет давно немає, а касетні скандали є. І це дуже не подобається нинішньому главі держави Володимиру Зеленському. Тож, на Банковій вирі...

X