Перейти до основного вмісту

ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ

Скандал із немовлятами від сурогатних матерів: омбудсман Денісова закликала МЗС допомогти батькам забрати своїх дітей. ВІДЕО

Для перегляду відео натисніть на зображення

Україна потрапила в епіцентр скандалу, на цей раз через дітей, народжених сурогатними українськими матеріями.

У соціальних мережах та на офіційному сайті однієї з київських клінік оприлюднили відеоролик, у якому розповіли, що 46 немовлят, народжених  методом сурогатного материнства, наразі перебувають в київському готелі, котрий належить клініці.

Біологічні батьки малечі  іноземці. Проте вони не можуть забрати своїх дітей через карантин і загальне закриття кордонів.

Інформація викликала суспільний резонанс, до малюків навідалася омбудсман і правозахисники.

Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова зазначила, що таке відео підтверджує, що ситуація з наданням послуг сурогатного материнства такою клінікою є масовою і системною в країні, а технології сурогатного материнства рекламуються і представляються як "товар високої якості".

"Це свідчить про те, що державою не вживається всіх належних заходів щодо захисту прав дітей та гідне ставлення до них, а Україна стає країною-донором народження для іноземців дітей, долю яких вона не може проконтролювати», - сказала вона.

Денісова розповіла, що зараз у готелі перебуває  51 немовля, з них 15 дітей  з батьками. Вони встигли приїхати, однак виїхати вони не можуть через карантин. Решта ж батьків не змогли приїхати з цією самої причини.

За словами омбудсмана, на всіх малюків виписані свідоцтва про народження. Батьки всіх дітей є іноземними громадянами з різних держав: Китай, Англія, Болгарія, Німеччина, Іспанія, Франція, Румунія, США.

За даними клініки, на разі в Україні понад 100 дітей у центрах репродуктивної медицини чекають на своїх батьків. Якщо карантин продовжать, в клініках побоюються, що таких малюків стане тисячі.

Омбудсман звернулася до Нацполіції, МОЗ,  МЗС та Мінсоцполітики, аби вирішити цю ситуацію і повернути дітей батькам.  

В МЗС вже відреагували і спробують допомогти, налагодивши зв’язок між батьками, клінікою, диппредставництвами в державах.

«Ми запровадимо механізм для того, щоб забезпечити право кожної дитини на виховання у родині», - зауважила Денісова.

За словами омбудсмана, на разі із дітьми усе добре,  малюки лежать в боксах в одній кімнаті під прицілом камер відеоспостереження, і про них піклуються фахівці.

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Від початку повномасштабної війни десятки тисячі українців опинилися в полоні. Чимало з них залишаються зниклими безвісти, тобто про їх ...

Станом на вересень 2024-го року до Єдиного реєстру МВС зниклих безвісти за особливих обставин внесено дані про 55 тисяч людей. Серед ни...

Усі, хто пережили російський полон кажуть, згадувати ті страшні події важко, це травмуючий досвід. Але вони обрали не мовчати, аби пр...

Ростислав Пашинський житель міста Буча на Київщині. Коли почалася повномасштабна війна він був у себе вдома і не квапився виїжджати, бо ...

У хаосі війни на початку повномасштабного вторгнення рф у місті Ізюм на Харківщині зникла безвісти 17-річна Настя, яка жила тут зі своїм...

X