Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Законопроєкт про медіа - це закон не для захисту журналістів, - НСЖУ. ВІДЕО

Для перегляду відео натисніть на зображення

Журналістська спільнота наполягає, щоб  законопроект «Про медіа» був знятим через системні загрози свободі слова. Національна спілка журналістів України організувала прес-конференцію, де обговорювали всі ризики законопроекту. Там побували і журналісти «Магнолії-ТВ».

Спікери наголосили, що проект закону «Про медіа» - це не закон для захисту медіа. Це не про посилення захисту, не про права журналістів, не про державні гарантії незалежності, а про захист влади від журналістів, про санкції, про контроль за поширенням інформації і думки.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначив, що в тексті нового документу не враховано жодної з пропозиції, поданої НСЖУ. Також автори законопроекту пропонують скасувати низку інших законів, в тому числі - тих, які гарантують права журналістів чи забезпечують економічні засади діяльності медіа.

Журналісти підготували колективне звернення до влади, аби відхилили законопроект «Про медіа». На думку підписантів, він порушує право на свободу вираження поглядів, гарантовані Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод.

Верховна Рада ж опублікувала текст доопрацьованого законопроєкту, який  передбачає введення у дію так званого "Кодексу роботи ЗМІ".

Головним органом, який здійснюватиме нагляд за медіаринком, буде Національна рада з питань ТБ і радіомовлення. Цей орган здійснюватиме реєстрацію медіа, в тому числі  онлайн-ЗМІ. Він буде як реєструвати ЗМІ, так і скасовувати реєстрацію медіа, діяльність якого порушує закон.

Нацрада матиме змогу звертатися до власників платформ загального доступу до інформації (у тому числі іноземних, наприклад YouTube, Facebook) з вимогою обмежити доступ до інформації, яку поширюють медіа, до яких були застосовані санкції.

Також Нацрада отримає право звертатися до власників пошукових систем, у тому числі іноземних, із вимогою виключення або блокування в результатах пошуку або каталогах інформації, які підпали під санкції в Україні.

НСЖУ очікує від Верховної Ради України і президента Зеленського законопроектів, які будуть дійсно спрямовані на посилення захисту прав журналістів.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Вибори президента Білорусі – тема яку обговорює зараз весь світ. Багато політичної аналітики, багато критики. Немає сфер життя які б не ...

Двох штатних кореспондентів телеканалу "Настоящее время", затриманих 7 серпня в готелі "Мінськ" в столиці Білорусі Ірину Ромалійську і І...

В Україні запустили освітній серіал з протидії домашньому насильству. В ньому взяли участь поліцейські, а також зірки української е...

Звичайне хуліганство або все ж прояв расизму – поки не ясні причини, з яких чоловік напав на темношкірого хлопця у Дніпрі. В одному з мі...

У Тернпополі група зловмисників заробляла на українцях   з інвалідністю. Вони обіцяли їм житло та харчування. Ті ж у свою черг...

X