Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

З місця події: під Мін’юстом активісти розповіли про катування у колоніях і бездіяльність влади. ВІДЕО

«Ми проти катувань та бездіяльності влади»  - акція під таким гаслом пройшла сьогодні під стінами Міністерства юстиції України у Києві.

На протест зібралися небайдужі громадяни, рідні засуджених, колишні в’язні колоній за підтримки правозахисних організацій.

Метою акції є привернути увагу Мін’юсту до  кричущих порушень прав людини та жорстоке поводження у Бердянській виправній колонії, що на Запоріжчині, та у Темнівській виправній колонії №100 та Олексіївській виправній колонії№ 25, що на Харківщині.

Про це розповів знімальній групі «Магнолії-ТВ» організатор акції, правозахисник Олег Цвілий.

«Для того щоб це все не замовкло і не затихло ми прийшли нагадати всьому світу, всі Україні, тому що ніхто не знає, ніхто не повідомляє що отримали тривожний дзвінок із Європи з приводу наших колоній», - сказав він.

За його словами, знущання, катування і порушення прав людини  в колоніях зафіксував під час візиту до України Європейський Комітет із запобігання катуванням (КЗК), який згодом оприлюднив дані факти у доповіді.

Більш того, після візиту КЗК побиття, залякування та жорстоке поводження з в’язнями продовжуються.

Активісти стверджують,  що у листопаді 2020 року до Дніпровського СІЗО прибули 6-ро засуджених з Бердянської виправної колонії №77, які повідомили, що протягом усього часу перебування в установі вони піддаються тортурам як фізичним, так і психологічним.

Кричущим є ще той факт, що після від’їзду Європейського Комітету деякі в’язні, які надали свідчення, зазнали тортур.

Крім того, активістів обурює той факт, що Мін’юсту запропоновано кандидатуру в особі Чукіна Максима Володимировича (керівника славнозвісної Бердянської колонії №77) на посаду керівника Центрального управління Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.

Активісти вимагають провести службове розслідування та відсторонити від посад керівництво вищевказаних колоній. При цьому долучити правозахисників та колишніх засуджених, які мають відношення до цих пенітенціарних установ.

Подробиці  дивіться у  випуску новин о 19:00  на телеканалі «ЧП.INFO».

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Хочуть, коли можуть. Лише тиждень знадобився правоохоронцям, аби закінчити розслідування злочину проти&nbs...

В’язні, які скористалися фінансовою можливістю відбувати покарання у кращих умовах, можуть повернутис...

Всі мають «сидіти» у рівних умовах вважає Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова. Омбудсмен звернулась до суду з...

Чи мають право вчителі робити зауваження учням, підвищувати голос, якщо ті стають некерованими? Дискусія про це в Україні триває, як з б...

Інцидент, який стався у сьомому класі однієї з київських шкіл, змусив батьків засумніватися у тому, що учень завжди правий. Йдеться про ...

X