Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Після інтернатів діти виходять зовсім неадаптованими до дорослого життя, - експертка. ВІДЕО

Правозахисники закликають владу «не ставити хрест» на реформі інтернатів та будинків дитини, передбаченій Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

Очікувалося, що всі заклади інтернатного типу будуть ліквідовувати, а натомість відкривати будинки сімейного типу.

Втім, нещодавно за розпорядженням Кабміну з’явився законопроект, яким хочуть внести зміни у документ та відкласти реформу інтернатів та будинків дитини аж до 2026 року.

Голова правління ГС «Українська мережа за права дитини» Дар’я Касьянова розповіла «Магнолії-ТВ», чим небезпечні інтернатні заклади для дітей та зупинка реформи.

 «Дитина виходить зовсім неадаптована, несоціалізована до дорослого життя. Часто діти з інтернатів виходять із таким споживацьким ставлення до життя, мовляв «мені всі винні», тому я нещасний. В інтернаті дитину тривалий час стигматизують і порушують її права, що вона повинна постійно випрошувати і доказувати, що вона нещасна і її потрібна допомога. Діти, які виходять із інтернату – нікому не потрібні, зокрема державі. Коли дитина досягає повноліття, держава перестає цікавитися нею, хоча це ще по суті дитина у 18 років», - розповіла вона.

Мало того, як доказує статистика, випускники інтернатних закладів своїх дітей також віддають в інтернати.

«Це ненормально. Це реплікація сирітства по суті, і це коло не переривається», - зазначила Дар’я Касьянова

Втім, з іншого боку, експертка наголосила, що держава має докласти всіх зусиль, аби підтримати сімю в труднощах і діти росли у своїй родині та не потрапляли до інтернатів.

«І сама велика задача реформи – це розвиток мережі послуг допомоги для сімї з дитиною. Там, де родина потребує допомоги психолога, логопеда, денного центру, центра підтримки сімї і дитини, вони могли звернутися за місцем проживання і отримати цю послугу, щоби дитина не потрапила в інтернат», - підкреслила експертка з прав дитини.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Міграційна криза на Білорусько-Польському кордоні. Конфлікт країн, конфлікт політиків. Геополітичні змагання. Здавалось би, до чого тут ...

Діти продали стару іграшку перехожому,щоб купити квиток і втекти подалі з дому від знущань п’яного вітчима. Підліток,який спав просто на...

Анонсований Міністерством внутрішніх справ пілотний проєкт під назвою «Вихователь безпеки» таки запустився. Взяти участь у ньому поки що...

Нервова робота та маленькі зарплати. Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький...

Дитяче щастя… це зростати в любові, в сімейному оточенні, мати друзів, веселитись з ними, ходити в школу і пізн...

X