Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Після інтернатів діти виходять зовсім неадаптованими до дорослого життя, - експертка. ВІДЕО

Правозахисники закликають владу «не ставити хрест» на реформі інтернатів та будинків дитини, передбаченій Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

Очікувалося, що всі заклади інтернатного типу будуть ліквідовувати, а натомість відкривати будинки сімейного типу.

Втім, нещодавно за розпорядженням Кабміну з’явився законопроект, яким хочуть внести зміни у документ та відкласти реформу інтернатів та будинків дитини аж до 2026 року.

Голова правління ГС «Українська мережа за права дитини» Дар’я Касьянова розповіла «Магнолії-ТВ», чим небезпечні інтернатні заклади для дітей та зупинка реформи.

 «Дитина виходить зовсім неадаптована, несоціалізована до дорослого життя. Часто діти з інтернатів виходять із таким споживацьким ставлення до життя, мовляв «мені всі винні», тому я нещасний. В інтернаті дитину тривалий час стигматизують і порушують її права, що вона повинна постійно випрошувати і доказувати, що вона нещасна і її потрібна допомога. Діти, які виходять із інтернату – нікому не потрібні, зокрема державі. Коли дитина досягає повноліття, держава перестає цікавитися нею, хоча це ще по суті дитина у 18 років», - розповіла вона.

Мало того, як доказує статистика, випускники інтернатних закладів своїх дітей також віддають в інтернати.

«Це ненормально. Це реплікація сирітства по суті, і це коло не переривається», - зазначила Дар’я Касьянова

Втім, з іншого боку, експертка наголосила, що держава має докласти всіх зусиль, аби підтримати сімю в труднощах і діти росли у своїй родині та не потрапляли до інтернатів.

«І сама велика задача реформи – це розвиток мережі послуг допомоги для сімї з дитиною. Там, де родина потребує допомоги психолога, логопеда, денного центру, центра підтримки сімї і дитини, вони могли звернутися за місцем проживання і отримати цю послугу, щоби дитина не потрапила в інтернат», - підкреслила експертка з прав дитини.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

За даними експертів, наразі офіційно біженцями за роки Незалежності наша країна визнала десять тисяч людей. При цьом...

Кількість людей  в установах виконання покарань скоротилася на 10 тисяч. Утім замість того, аби зекономлені кошти направити на полі...

До переліку «авторитетів», що підпали під санкції  проти «злодіїв у законі», згідно рішення РНБО у травні 2021-го року, п...

Скільки нині безпритульних дітей в Україні? Як і чому вони опинилися на вулиці? І найголовніше – що робить держава, аби їм допомогти? Де...

Понад два з половиною роки вона з малечею жила за колючим дротом у звичайних тканинних наметах просто посеред пустелі під...

X