Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Мовні скандали: в Одесі назвали українську «яловичою», а у Миколаєві довели баристу за державну мову до сліз. ВІДЕО

У Миколаєві та Одесі відвідувачі влаштували скандал, бо їх обслуговували українською мовою.

На інцидент відреагував Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він просить Нацполіцію вжити заходів і відреагувати на конфлікти на мовному ґрунті.

Про це повідомляє пресслужба  мовного омбудсмена у «Фейсбуці».

Нагадаємо, напередодні на одному з одеських телеграм-каналів з'явилося відео з монологом незадоволеною відвідувачки магазину одягу. Вона назвала українську мову «яловичою» і обурилася тим, що продавщиця до неї заговорила державною мовою.

Подібний інцидент днем раніше стався і у Миколаєві - там агресивний чоловік довів до сліз дівчину-баристу за те, що вона говорила українською мовою з покупцями. За словами власниці закладу, це вже не вперше, коли працівницю кафе цькують на мовному ґрунті.

Мовний обмудсмен вважає неприпустим приниження продавців за те, що вони виконували норму закону України про державну мову. На його думку, такі дії повинні однозначно кваліфікуватися як розпалювання національної ворожнечі.

«Ці дії в Миколаєві супроводжувалися приниженням честі та гідності персоналу закладу, а в Одесі - ще й публічним приниженням державної мови”, - сказав Кремінь.

За його словами, такі дії, відповідно до ККУ, мають каратися штрафом від 200-от до 500-от неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5-ти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-ох років або без такого.

У подібних випадках Кремінь радить громадянам України невідкладно звертатися до поліції, завданням якої, є охорона прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави.

До слова, 16 січня 2021 року набули чинності норми мовного закону, яким передачено функціонування української мови у сфері обслуговування споживачів.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В Україні офіційно зареєстровано понад 90 тисяч громадських організацій, які роблять свій внесок у розвиток суспільства. Десять років по...

Міграційна криза на Білорусько-Польському кордоні. Конфлікт країн, конфлікт політиків. Геополітичні змагання. Здавалось би, до чого тут ...

Діти продали стару іграшку перехожому,щоб купити квиток і втекти подалі з дому від знущань п’яного вітчима. Підліток,який спав просто на...

Анонсований Міністерством внутрішніх справ пілотний проєкт під назвою «Вихователь безпеки» таки запустився. Взяти участь у ньому поки що...

Нервова робота та маленькі зарплати. Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький...

X