Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Місія ООН рекомендує Україні негайно прийняти закон про захист нацменшин і їхніх мовних прав

Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй з прав людини рекомендує Україні негайно прийняти закон про захист національних меншин та їхніх мовних прав.

Про це йдеться в доповіді місії.

Із 1 серпня 2020 по 31 грудень 2021 року Управління верховного комісара з прав людини задокументували 18 нових випадків нападів на журналістів та інших працівників медіа, правозахисників, цивільних і політичних активістів, лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів (ЛГБТІ ) або їх прихильників, представників національних меншин і політичних діячів з опозиційних політичних партій, що вважаються "проросійськими".

У цьому контексті місія також висловила стурбованість відсутністю прогресу в розслідуванні більшості раніше задокументованих нападів, зокрема на ромів.

"Протягом звітного періоду УВКПЛ відзначило інциденти використання риторики ненависті і погроз щодо національних меншин, в тому числі угорців і іноземних студентів, а також людей, які, як вважається, займають проросійську позицію через використання ними російської мови або критичних зауважень про закон про державну мову", - йдеться у звіті.

Також у зв'язку зі сплеском нападів і погроз на ґрунті ненависті на адресу критиків мовного закону, який набрав чинності 16 січня, місія закликає Україну оперативно прийняти закон і захистити права нацменшин та їхніх мов.

"Розробити без затримок і на основі тісних консультацій з гендерно збалансованим представництвом національних меншин проєкт закону про захист національних меншин та особливо їхніх мовних прав", - таку рекомендацію дано уряду і парламенту, - рекомендує місія.

Державним і місцевим органам влади місія радить негайно і публічно засуджувати всі випадки риторики ненависті, підбурювання до насильства і дискримінації щодо яких би то не було груп, а також забезпечити ефективне, оперативне і неупереджене розслідування всіх злочинів на ґрунті ненависті з урахуванням кримінальних мотивів та інших обтяжуючих обставин.

Разом з тим у доповіді також висловлюється стурбованість рішенням самопроголошеної влади на непідконтрольній території ввести російську мову як офіційну в освітніх закладах.

Місія закликає збройні групи самопроголошених "республік" утримуватися від будь-яких заходів, що перешкоджають вивченню української мови та мов національних меншин на окремих територіях Донецької та Луганської областей.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правозахисники просять українців із розумінням поставитись до жителів ОРДЛО, які покинули Донбас. Кажуть, вони ...

Найбільше про ці всі порушення знають правозахисники, які з моніторинговими візитами відвідують колонії по Україні. Черговою стала 45 ви...

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про амністію.  Таке рішення правозахисники вважають історичним. Адже вос...

В 2016 році в Україні на почалася реформа пенітенціарної системи. Зокрема зміни мали торкнутися медичного забезпечення у тюрмах. Покраще...

Міністр внутрішніх справ записав заспокійливе відео у зв’язку із загрозою повномасштабного вторгнення з боку Росії. Денис Монастирський ...

X