Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Рада остаточно узаконила право чоловіків на «декретну відпустку»

Відтепер тата в Україні зможуть брати «декретну відпустку»при народженні дитини.

Верховна Рада напередодні ухвалила відповідний законопроєкт.

Нормативний документ дозволяє українським чоловікам оформити відпустку при народженні дитини до 14 календарних днів за рахунок роботодавця.

Така відпустка може надаватися чоловікові, дружина якого народила дитину, або батькові дитини в разі, якщо він навіть не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, але якщо вони спільно проживають.

Окрім того, таке право мають бабусі чи дідусі або інший повнолітній родич дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір'ю (батьком). Право на таку відпустку, відповідно до документу, має лише одна особа.

Крім цього, документом передбачаються рівні права батька і матері на відпустку з догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Як стверджували автори законопроєкту, його метою є припинення дискримінаційного підходу, за яким право батька на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку розумілося як похідне від права матері на таку відпустку, тобто лише мати могла делегувати право на відпустку батькові чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.

Законом також внесено зміни до Кодексу законів про працю та закон про відпустки і закріплено на законодавчому рівні право для чоловіків на встановлення скороченого робочого часу в разі виховання дітей без матері (в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також в разі наявності дітей у віці до 14 років або дитини з інвалідністю. Раніше це право передбачалося тільки для жінок.

Тепер проєкт закону має підписати спікер парламенту та президент.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Для формування професійних навиків поліції потрібно час від час проводити спеціальні навчання, в тому числі із реальним виходом в мікрор...

11 березня цього року секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов обіцяв, що Центр протидії дезінформації по...

Оболонський районний суд міста Києва визнав винним 9-класника у цькуванні дівчинки та призначив покарання. Так, як хлопець не досягну...

Після тривалого ув’язнення в Україну повернувся політв’язень Олексій Чирній. Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила...

покарали. ВІДЕО  Одразу після інциденту Мустафа Наєм звернувся до поліції. Там відкрили кримінальн...

X