Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

В інтернатних закладах часто порушуються права дитини, - експертка. ВІДЕО

Тільки в умовах оточуючої родини, любові людей, які підтримують, направляють на життєвий шлях, дитина може впевнено йти вперед, розвиватися і навчатися.

Таку думку в ефірі ток-шоу «Відкритим текстом» висловила голова правління громадської організації ВО «Право на сімю» Світлана Клочко.

«Коли дитина опиняється у закритому закладі, бо всі інституції – це закриті заклади, ми, в переважній більшості не знаємо, що там відбувається», - сказала вона.

За словами експертки, в інтернатних закладах часто порушуються права дитини.

«Моніторингові візити, які здійснюють, громадські організації у зв’язці з державними структурами, показують, що в інтернатних закладах просто жахливі речі відбуваються щодо дитини і порушуються її можливі і неможливі права. І дитина часто не знає, як про це сказати і до кого звернутися, бо приховується інформація щодо гарячих ліній, щодо того, що у дитини є права, і ці права потрібно відстоювати з точки зору дорослих по відношенню до дитини. Тому інтернат, будь-яка його інституція, - це біда», - підкреслила  Світлана Клочко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України хоче скасувати мораторій на влаштування дітей віком до 3-ох років у дитячі будинки.

Громадськість стурбована тим, що це призведе до наповнення дітьми інтернатів, що повністю протирічить Національній стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 - 2026 роки.

У День захисту дітей під стінами під будівлею Кабінету пройшла акція керівників найпотужніших громадських організацій – членів Української мережі за права дитини, які закликали Кабмін не скасовувати мораторій.

Повну версію програми можна подивитися за посиланням - https://youtu.be/u05eyQ54-nE

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правозахисники просять українців із розумінням поставитись до жителів ОРДЛО, які покинули Донбас. Кажуть, вони ...

Найбільше про ці всі порушення знають правозахисники, які з моніторинговими візитами відвідують колонії по Україні. Черговою стала 45 ви...

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про амністію.  Таке рішення правозахисники вважають історичним. Адже вос...

В 2016 році в Україні на почалася реформа пенітенціарної системи. Зокрема зміни мали торкнутися медичного забезпечення у тюрмах. Покраще...

Міністр внутрішніх справ записав заспокійливе відео у зв’язку із загрозою повномасштабного вторгнення з боку Росії. Денис Монастирський ...

X