Перейти до основного вмісту

Авторська колонка

Чому майже неможливо встановити, хто давав наказ вбивати на Майдані?

Володимир Фесенко Директор Центру політичних досліджень "Пента"

Усі статті

          Розслідування справ Майдану тривають досі. Мало хто знає, та по деяких епізодах є навіть покарані. Але от питання чому так довго? Є кілька пояснень.

          Перше і головне пояснення – це дуже величезна справа. По цій справі проходять тисячі свідків, сотні фігурантів (при чому головні фігуранти, по яким мають бути звинувачення – закордоном). Це основна причина гальмування процесу розслідування.

          По-друге, тут сотні епізодів, за якими треба провести перевірки, експертизи. Враховуючи, як у нас не швидко працює правова система, то дивуватися немає чому. Проте, оскільки це комплексна справа, по деяких рядових виконавцях, по Беркутівцях наприклад, вже є вироки. Звісно, були дивні ситуації, коли обвинувачені були випущені на свободу, і згодом потрапляли закордон.

          Питань багато, але головна причина у тому, що це важка праця за обсягами розслідування. Звісно, ще однією ключовою причиною є те, що головні фігуранти закордоном. Це не дає пришвидшити розслідування: хто давав накази про вбивства людей і про розгін студентів. Я боюсь, що встановити, хто давав накази вбивати людей зараз майже неможливо.

Думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не несе відповідальності за зміст цієї публікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чи має Україна дати воду в Крим в обмін на поступки по Донбасу? Олександр Васильєв пт, 02/14/2020 - 18:28
Вот почему Украина должна снять блокаду Крыма Олександр Васильєв пт, 02/14/2020 - 16:48
Почему Украина обязана платить пенсии жителям т.н. ЛДНР? Редактор пт, 02/07/2020 - 15:17
Чому російським артистам та всім росіянам призовного віку треба заборонити в’їзд в Україну? Редактор пт, 01/31/2020 - 15:28
Коли Україна має святкувати Різдво – 25 чи 7? Олександр Васильєв ср, 01/08/2020 - 16:58
X