Перейти до основного вмісту

ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ

Рада посилила відповідальність за напади на журналістів

Верховна рада проголосувала за основу законопроєкт №3633, який посилює відповідальність за вчинення кримінальних правопорушень щодо журналістів.

При цьому штрафи збільшили у 10 разів.

Так, за перешкоджання журналістській діяльності документом передбачено штраф від 8 500 до 17 000 гривень або арешт на строк до 6-ти місяців. Наразі штраф складає до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто лише 850 гривень.

За вплив на журналіста або переслідування працівника ЗМІ також каратимуть штрафами від 17 000 до 34 000. Також зловмиснику загрожує до 6-ти місяців арешту чи до 4-ох років обмеженням волі.

Якщо переслідування чи вплив на журналіста здійснювала службова особа з використанням свого службового становища, то йому загрожує, як мінімум штраф від 34 000 до 51 000 гривень, як максимум, обмеження волі на строк до 5-ти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-ох років або без такого.

Крім цього, позбавлення волі на строк від 7 до 14 років передбачається за погрозу вбивством, чи напад, чи побиття журналіста чи його близьких у зв'язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності. Раніше такий термін передбачався за такий злочин, вчинений організованою групою.

Як повідомили у НСЖУ,  за 9 місяців 2020 року в Україні зафіксовано 56 нападів на журналістів, минулого року їх було всього 75.  При цьому далеко не всі погрози і атаки потрапляють у ЗМІ.

Невеселу статистику нападів на журналістів має і «Магнолія-ТВ».

Так, вже 2 роки не можуть знайти нападника  на репортерку Анастасію Березій. Нагадаємо, під час зйомок ДТП  ще у грудні 2017 чоловік напав на дівчину, вирвав з рук мікрофон і викинув з мосту.

Справу зареєстрували швидко, і вже 8 лютого 18 року її передали до суду. Втім відповідач Андрій Головач перестав приходити на засідання і 5 вересня 2019 року його оголосили у розшук.

А про інший напад на ту ж саму журналістку відреагували аж в США. "Магнолія-ТВ" оприлюднила всі факти у сюжеті. 21 вересня цього року під час зйомок на місці ДТП  на Вадима Гетьмана неадекватний чоловік погрожував нашій знімальній групі пістолетом. Репортери попросили допомоги в патрульних, а вони запропонували дзвонити на 102.

Лише після широкого розголосу у ЗМІ, зокрема американських, в поліції розпочали службове розслідування за фактом бездіяльності підлеглих, також відреагувала прокуратура. Розслідування почали через 2 дні після подачі заяви.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Від початку повномасштабної війни десятки тисячі українців опинилися в полоні. Чимало з них залишаються зниклими безвісти, тобто про їх ...

Станом на вересень 2024-го року до Єдиного реєстру МВС зниклих безвісти за особливих обставин внесено дані про 55 тисяч людей. Серед ни...

Усі, хто пережили російський полон кажуть, згадувати ті страшні події важко, це травмуючий досвід. Але вони обрали не мовчати, аби пр...

Ростислав Пашинський житель міста Буча на Київщині. Коли почалася повномасштабна війна він був у себе вдома і не квапився виїжджати, бо ...

У хаосі війни на початку повномасштабного вторгнення рф у місті Ізюм на Харківщині зникла безвісти 17-річна Настя, яка жила тут зі своїм...

X